Właściwości i zastosowania lasera fiber

Wycinanie laserowe to jedna z metod obróbki materiałów, która zyskuje coraz bardziej na popularności. Duże zainteresowanie laserami wynika z tego, że dzięki nim można uzyskać precyzyjne efekty w krótkim czasie. Obrabiarkami, po które sięga coraz więcej przedsiębiorców, są lasery fiber. W dzisiejszym wpisie omówimy, jakie są właściwości tych urządzeń oraz wskażemy, do czego można je wykorzystywać.

Wycinarka laserowa włoskiej fabryki maszyn Warcom

Czym się charakteryzują lasery fiber? 

Popularność laserów fiber wynika przede wszystkim z tego, że ich działanie jest oparte na technologii światłowodowej, która wypiera starsze urządzenia, których funkcjonowanie było oparte na dwutlenku węgla. Cięcie laserem fiber jest wykorzystywane w wielu firmach z uwagi na niezawodność lasera. Urządzenia nie wymagają konserwacji i wyróżniają się długą żywotnością, czego nie można powiedzieć o laserach CO2. Kolejną zaletą laserów fiber jest ich uniwersalność.

Nadają się do obrabiania miedzi, aluminium czy mosiądzu oraz tworzyw sztucznych. Warto również zwrócić uwagę na szybkość pracy urządzeń. Prędkość cięcia laserem fiber jest nawet trzy razy większa niż w przypadku laserów, których działanie oparte jest na dwutlenku węgla. Co więcej, urządzenia mają też możliwość modyfikacji parametrów pracy, dzięki czemu można dostosować prędkość cięcia do warunków pracy i obrabianego materiału.

Warcom Producent Wycinarek Laserowych

Do czego wykorzystywany jest laser fiber? 

Z uwagi na parametry i możliwości lasera fiber jego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Cieszy się dużą popularnością w przemyśle dekoracyjnym, gdzie dzięki elastycznemu cięciu i szybkości pracy pozwala na realizację precyzyjnych projektów. Jest też doceniany przez firmy z branży reklamowej, ponieważ dzięki niemu można stworzyć wiele spersonalizowanych produktów, otrzymując wyroby dobrej jakości. Nie sposób nie wymienić też przemysłu samochodowego.

Dzięki cięciu za pomocą lasera fiber można stworzyć estetyczne, a przede wszystkim bezpieczne w użyciu rury wydechowe, hamulce czy drzwi samochodowe. Przemysł oświetleniowy również korzysta z tych urządzeń. W tym przypadku lasery fiber przydają się do cięcia metalowych blach i rur, dzięki czemu można uzyskać elementy konstrukcji lamp do oświetlenia zewnętrznego.