Zaawansowane rozwiązania dla przemysłu: centra tnąco-obróbcze CNC profili Alu

Zastosowania przemysłowe wymagają korzystania ze sprzętu, który będzie zapewniał maksymalną wydajność, odpowiedni poziom jakości przygotowywanych wyrobów, a także okaże się łatwy w obsłudze i bezawaryjny. W przedsiębiorstwach, gdzie zachodzi potrzeba prowadzenia prac z użyciem profili aluminiowych, doskonałym rozwiązaniem staje się postawienie na nowoczesne centrum obróbcze CNC. Urządzenie tego rodzaju sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się poziom wykonania, szybkość produkcji i możliwie niski koszt eksploatacji. Przekonajmy się, do czego są używane centra obróbczo-tnące i zobaczmy, jakie mają zalety.

Jaką rolę odgrywają centra obróbczo-tnące?

Centra obróbczo-tnące to urządzenia, które są w stanie wykonywać większą liczbę operacji niż klasyczne obrabiarki. W zależności od swej konstrukcji mogą one mieć m.in. możliwość frezowania materiału dla nadania mu odpowiedniej geometrii, a także wykonywania potrzebnych otworów. Sprawdzają się więc znakomicie przy przygotowywaniu profili koniecznych przy produkcji przeszkleń bądź konstrukcji aluminiowych. Klasyczną obróbkę ubytkową łączy się w nich z reguły z dodatkowymi procesami np. cięciem z wykorzystaniem piły tarczowej, co może pozwolić na przycinanie elementów na niezbędny wymiar i pod koniecznym w danym przypadku kątem.

Dlaczego warto korzystać z centrów obróbczych?

Korzystanie z centrów obróbczych oznacza możliwość przeprowadzania kilku operacji na jednym stanowisku, co eliminuje konieczność transportu międzyoperacyjnego i zapobiega związanym z tym problemom – konieczności wygospodarowania dodatkowego miejsca przy zestawianiu linii produkcyjnej, straty czasu niezbędnego na przemieszczanie obrabianych elementów i ich ponowne pozycjonowanie przed każdą kolejną czynnością. Poza ograniczeniem potrzebnej przestrzeni i przyspieszeniem wykonywania kolejnych procesów centra obróbcze wpływają na podwyższenie jakości oferowanego wyrobu oraz redukują koszty produkcji.