Filtracja wiórów, opiłków i pyłów Red Cyklon

PUŁAPKA NA ISKRY W ODCIĄGU – SYSTEMY FILTRACYJNE PRZECIWPOŻAROWE. ZAAWANSOWANA FILTRACJA.

Filtracja wiórów, opiłków i pyłów Red Cyklon

Pułapka na iskry ogranicza iskry, które mogą przedostać się do elementów filtrujących. Te iskry to tylko przypalone wióry jednak istnieje poważne zagrożenie, które należy eliminować lub ograniczyć do niezbędnego minimum. Red Cyclone to urządzenie zmniejszające ryzyko pożaru w przemysłowych systemach filtracji pyłów. Zapewnia ochronę pasywną, która w znaczący sposób ogranicza ilość iskier, które mogą dotrzeć do elementów filtrujących w instalacjach odciągowych. Mechaniczne systemy filtracji pyłów. Innowacyjne urządzenia filtrowentylacyjne.

Filtracja wiórów, opiłków i pyłów Red Cyklon

System-ochrony-przed-iskrami CZERWONY-CYKLON.
JAK TO DZIAŁA?
Strumień powietrza z systemu ekstrakcji przechodzi przez czerwony cyklon: działa on jak pułapka na wszelkie iskry, które mogą znajdować się w strumieniu, dzięki wewnętrznemu systemowi deflektora, który kieruje je do pojemnika zbiorczego. Red Cyclone nie ma ruchomych części i wymaga niewielkiej konserwacji. Dostępny jest łatwo dostępny pojemnik na odpady, w którym można opróżnić nagromadzony materiał.

Filtracja wiórów, opiłków i pyłów Red Cyklon


Łatwy w montażu w dowolnym systemie odciągowym, dostępny w średnicach od 200 mm do 700 mm, do pracy z natężeniem przepływu od 1500 m3/h do 28 000 m3/h.
Jak działa Czerwony Cyklon?
Testy przeprowadzone w naszych warsztatach wykazały zdolność systemu do zatrzymywania iskier wydobywających się z odciągu. Na powyższym filmie widać przepływ iskier wchodzących do Czerwonego Cyklonu oraz to, że iskry nie wydostają się z systemu, ale zamiast tego są kierowane do pojemnika poniżej.
Prześlij zapytanie o wycenę według arkusza danych, aby odkryć wszystkie cechy Red Cyclone.

Filtracja wiórów, opiłków i pyłów Red Cyklon

System ochrony przed iskrami [CZERWONY CYKLON]. Obszary zastosowania systemu przeciwiskrowego RED CYCLONE. Spawanie, szlifowanie, szlifowanie i inne procesy w przemyśle metalowym. Systemy ssące z filtrami tkaninowymi (kieszonkowy, tulejowy, wkładowy) do zastosowań, w których powstają iskry. Charakterystyka techniczna systemu przeciwiskrowego RED CYCLONE. Prosty system, który może znacznie zmniejszyć ryzyko pożaru filtrów tkaninowych poprzez zmniejszenie liczby iskier, które mogą do nich dotrzeć. Nie posiada żadnych ruchomych części.

Filtracja wiórów, opiłków i pyłów Red Cyklon

Niskie koszty w porównaniu do systemów alternatywnych.
Do działania nie jest wymagane zasilanie.
Minimalna strata ciśnienia.
Konstrukcja z blachy węglowej.