Plotery frezujące CNC do aluminium i kompozytów

FOXS 13_4 CNC Frezowanie płyt warstwowych Alucobond
FOX S 13_4 CNC Frezowanie płyt warstwowych Alucobond

E-Maszyny-CNC oferują od wielu lat profesjonalne obrabiarki CNC, które są zaawansowane technologicznie. Proponowane poziome centra obróbcze do frezowania i rozkroju płyt panelowych w 3, 4, 5 osiach typu FOX, fabryka maszyn nazywa roboczo ploterami. Uniwersalność konstrukcji ploterów CNC firmy Cosmec pozwala dopasować różne konfiguracje głowic roboczych do specyficznych potrzeb zakładów o zróżnicowanej wielkości. Innowacyjne plotery włoskiej fabryki maszyn CNC Cosmec są dynamiczne w działaniu, wszechstronne w budowie i elastyczne w oprzyrządowaniu. Na ploterze firmy Cosmec można zainstalować różnorakie głowice i szeroką gamę narzędzi roboczych. Można nawet wykonywać operacje cięcia i rozkroju płyt panelowych dzięki obrotowej głowicy z ostrzem tarczy piły. Plotery CNC firmy Cosmec Technology są w szczególności dedykowane do obróbki płyt z kompozytów, stopów metali lekkich, tworzyw sztucznych oraz drewna i drewnopochodnych. Na ploterach firmy Cosmec Technology można frezować, wiercić nawet ciąć dzięki głowicy wyposażonej w tarczę piły o srednicy 215 mm. Tak jak ilustracji poniżej.

Ploter frezujący do cięcia przedział kątowy 0° - 90°
FOX 16 NC1432 WS Ploter frezujący do cięcia przedział kątowy 0° – 90°

Poziome frezarki CNC do obróbki złożonych kształtów elementów z kompozytów i drewnopochodnych posiadają na swoim wyposażeniu solidne systemy mocowania na blacie stołu. Maszyny firmy Cosmec są wyposażone ponadto w oprogramowanie, które pozwala uniknąć kolizji z wystającymi elementami mocowania i obrabianych elementów. To narzędzie jest łatwe w obsłudze i wygodne do napisania w oparciu o dane z własnych cykli produkcyjnych. Program ploteru CNC firmy Cosmec w sposób łatwy i czytelny dla operatora podpowiada i nawet definiuje rodzaj posuwu, prędkość, obroty wrzeciona i różne warianty interpolacji. Możliwe jest nawet takie pisanie programów CNC, które jest generowane przy pomocy oprogramowania CAM czyli computer-aided manufacturing. Metoda tworzenia programów polegająca na pracy bezpośrednio na modelu 3D danej części jest na maszynach Cosmec wygodna i łatwa.

Poziome centrum obróbcze CNC o długości roboczej 6.200 mm.

Możliwa jest nawet dokładna obróbka złożonych elementów o skomplikowanych kształtach na blacie stołu roboczego. Dzięki ploterom Cosmec pracującym w 5 osiach jest możliwa praca, która umożliwia przewidywalność obróbki. Pełna symulacja obróbki na ploterze CNC włoskiej fabryki obrabiarek Cosmec dzięki specjalnym zapisom programu pamięci maszyny, co pozwala uniknąć szkód materiałowych. Na ploterze frezującym Cosmec użytkownik na etapie pisania programu dla maszyny może przewidzieć ewentualne kolizje oraz błędy. Błędne zapisy mogą wynikać choćby z błędnego wymiarowania. Dzięki kontroli automatycznej długości narzędzia oraz wymiarów gabarytowych obrabianego materiału takie kolizje nie mogą mieć miejsca. Kiedy obróbka skomplikowanych kształtów złożonego elementu nie jest możliwa przy pomocy cykli maszynowych zwykłych maszyn, to wtedy operator może zastosować ploter 5 osiowy firmy Cosmec. Programy CAM na ploterze CNC Cosmec umożliwia zdefiniowanie każdego narzędzia skrawającego wraz z jego oprawkami. Operator plotera frezującego może zapobiec ewentualnym błędom zapisywanego programu i przewidzieć ewentualne kolizje wynikających z błędnych założeń przyjętych w trakcie jego pisania. Mogą to być na przykład wprowadzone przez pomyłkę błędy wymiarowe, które program plotera firmy Cosmec natychmiast wychwytuje aby móc je prędko wyeliminować.

Podwójny magazyn do automatycznej wymiany narzędzi na FOX 22
Podwójny magazyn do automatycznej wymiany narzędzi na FOX 22