Piła pionowa z frezowaniem wzdłużnym 90°, 135°

Piła pionowa do rozkroju płyt
Pilarko – frezarka pionowa do obróbki płyt z alucobondu

Piła panelowa pionowa G.M.C. dzięki specjalnej głowicy z regulacją frezu płaskiego SCU staje się frezarką do aluminiowych płyt warstwowych typu Alucobond, Dibond, Reynobond. Pilarko-frezarka G.M.C. gwarantuje komfort i precyzyjną jakość pracy obróbki, rowkowania wzdłużnego. Maszyna idealna do obróbki cięcia, formatowania, oraz frezowania wzdłużnego płyt na żądaną głębokość pod zaginanie.

Głowica - Frezowanie płyt warstwowych Alucobond®
Frezowanie płyt warstwowych Alucobond® Głowica tarczy piły z frezem kształtowym płaskim do frezowania rowków 90° na płycie kompozytowej.

Płyta elewacyjna typu Alucobond® wymaga frezowania wzdłużnego w pionie i w poziomie. Następnie musi zostać sformatowana poprzez wycinanie wzdłużne pod kątem prostym. Cięcie i rozkrój w poziomie i w pionie, w osi wzdłużnej X, oraz w pionowej osi wzdłużnej Y jest możliwe w trybie manualnym automatycznym oraz CNC. Zanim jednak operator maszyny do obróbki Alucobond przystąpi do formatowania płyty elewacyjnej z aluminium, musi wykonać rowki pod późniejsze zaginanie płyt w kasetony. Do tej operacji służy frez dolny płaski kształtowy. Średnica Ø 110 mm., Ø 125 mm., frezu kształtowego osadzone w głowicy z możliwością precyzyjnej regulacji głębokości frezowania. Przedział kątowy frezów kształtowych 90°, 135°, lub na „U”.

Frezowanie kształtowe płyty elewacyjnej z aluminium i wkładem kompozytowym pod kątem 90°
Frezowanie kształtowe płyty elewacyjnej z aluminium i wkładem kompozytowym pod kątem 90°

Profesjonalne piły panelowe do rozkroju płyt w pionie i w poziomie włoskiej fabryki G.M.C. Przeznaczenie robocze pilarko – frezarki G.M.C. – Obróbka: Aluminiowe płyty, panele kompozytowe elewacyjne Albond. Pilarko – frezarka do rozkroju płyt Alucobond. Pilarka formatyzerka pionowa do rozkroju i frezowania płyt kompozytowych na swoim wyposażeniu posiada specjalną głowicę z zestawem narzędzi do frezowania Alucobond. Zestaw narzędzi wymiennych jest regulowany na głębokość wejścia w obrabianą płytę. Precyzyjne ustawienie głębokości freza kształtowego płaskiego umożliwia wykonanie rowka „V” w materiałach takich jak Alucobond®. W ten sposób łatwo i szybko można wykonać nacięcia wzdłużne w płycie pokrytej aluminium aby wykonać później zagięcie krawędzi obrabianej płyty pod kątem 90°. Technika frezowania kształtowego / Techniki frezowania płyty kompozytowej celem uzyskania precyzyjnie wykonanego rowka pod zaginanie pod kątem 90° jest możliwa na pilarko frezarce GMC.. Aluminiowe płyty kompozytowe obrabia się na pilarko frezarkach pionowych z głowicą wyposażoną w frez płaski kształtowy oraz ostrze tarczy piły do formatowania płyt.