Odciągi przemysłowe do wiórow metalowych i PCV iV3 EXTRUSION LINE

Gdzie konieczny jest wymuszony przepływu powietrza i wiórów, tam montuje się solidny wentylator bocznokanałowy. Przemysłowy odciąg iV 3 „Kiler” posiada na wyposażeniu wentylator bocznokanałowy do odsysania wiórów, pyłów i trocin. Niezastąpione urządzenie, które jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest wysokie ciśnienie powietrza. Wysokowydajny wentylator odśrodkowy o wydajności do 2200 m³/h.

Linia odciągów przemysłowych EXTRUSION LINE
iV 3-4 odciągi przemysłowe do wiórów metalowych i PCV

W urządzeniu odciągu zainstalowano najwyższej jakości wirnik, korpus dmuchawy oraz osłony tłumika dźwięku. Tłumik zmniejszający poziom hałasu zgodnie z przepisami i pneumatyczny silnik wibracyjny do czyszczenia filtra dopełniają doskonalej całości odciągu. Metalowe łopatki wentylatora o specjalnej geometrii ułożenia dające optymalne wyniki przepływu i wyciągu powietrza. W ten sposób obroty wirnika łopatek wentylatora pracują blisko ze 100%-wą wydajnością. Worek filtrujący wykonany ze specjalnego materiału podwójnej strukturze.

Odciągi przemysłowe do wiórów metalowych i PCV iV3 EXTRUSION LINE
Odciągi przemysłowe do wiórów metalowych i PCV iV3 EXTRUSION LINE

Wysokiej jakości konstrukcja ramy nośnej, które pozwala na łatwe manewrowanie. Rama obudowy odciągu – stal malowana proszkowo. Każda jednostka linii Extrusion wyposażona jest w wysokowydajny filtr, który pozwala na zebranie co najmniej 99,9% odsysanych cząstek. Solidna konstrukcja, która zapewnia odpowiednią stabilność urządzenia odciągowego uniemożliwia pojawienia się drgań poza wykresowych.

Odciągi przemysłowe do wiórów  iV3
Odciągi przemysłowe do wiórów iV3 i tłumik zmniejszający poziom hałasu


Zadaniem dmuchawy bocznokanałowej jest odsysanie lub sprężanie gazów o charakterze niepalnym.
Wentylatory bocznokanałowe będą niezbędne w procesach przemysłowych. Linia odciągów przemysłowych EXTRUSION LINE jest szczególnie przydatna do obsługi obrabiarek CNC, automatycznych centrów obróbczych CNC, pił jednogłowicowych, pił dwugłowicowych, dużych pił tarczowych i wiertarek wielowrzecionych.

Linia odciągów przemysłowych EXTRUSION LINE do obrabiarek CNC
Linia odciągów przemysłowych EXTRUSION LINE do obrabiarek CNC

Odciągi wiórów iV4 z linii Extrusion Line są przeznaczone do intensywnej i ciągłej obróbki maszynowej i są stosowane wraz z dużymi piłami dwugłowicowymi lub automatycznymi centrami obróbczymi o dużej produkcji wiórów.