Obróbka wielkogabarytowa CNC – Centrum obróbkowe 5 osiowe paneli SIP

Panele SIP (Structural Insulated Panels) to bardzo wytrzymały materiał konstrukcyjny o wysokim poziomie zachowania szczelności. Płyta OSB, sklejka, MFP, płyta MgO Green, pianka to poliuretany lub odmiany polistyrenu to najczęściej stosowane okładziny. Panele SIP zbudowane są z dwóch warstw wierzchnich OSB oraz rdzenia z pianki izolacyjnej EPS. Panele z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej są o najniższych współczynnikach przenikania. Panele tego typu wymaga zastosowania nowoczesnych maszyn.

Obróbka wielkogabarytowa CNC - Centrum obróbkowe 5 osiowe paneli SIP

Panele SIP (Structural Insulated Panels) to Izolacyjne Panele Stukturalne. Panele konstrukcyjne SIP wymagają najnowszej technologi obróbki maszynowej CNC. Oferta tej maszyny jest skierowana do wymagających klientów, którym zależy na optymalizacji kosztów, na obróbce paneli SIP za jednym zamocowaniem na blacie stołu roboczego maszyny. Cosemc 515 CNC ro zaawansowana technologiczne maszyna, która zwiększa moce produkcyjne zakładu i umożliwią wdrożenie nowych technologii.

Obróbka wielkogabarytowa CNC - Centrum obróbkowe 5 osiowe paneli SIP

Wielkoformatowe panele strukturalne SIP najlepiej jest obrabiać na wysokiej klasy 5-osiowym centrum obróbczym Conquest 515. Maszyna jest produkowana na zamówienie we włoskiej fabryce maszyn sterowanych numerycznie Cosmec Technology.

Maszyna do obróbki paneli strukturalnych SIP Conquest 5151 CNC
Centrum Obróbkowe CNC 5 osiowe do paneli SIP Conquest 515

Maszynowa obróbka paneli konstrukcyjnych SIP wymaga solidnych maszyn CNC. Cechy charakterystyczne centrum obróbkowego Conquest 515 to wysokie przejścia elementu 500 mm. w osi pionowej Z. Precyzja obróbki na najwyższym poziomie zapewnia ogromną powtarzalność. Właściwości paneli SIP wymagają od maszyn dużej powtarzalności przebiegu obróbczego i precyzji w zakresie wykańczania powierzchni elementów o grubości dochodzącej do 200 mm. Na maszynie możliwe są do wykonania za jednym przejściem frezowanie CNC – maszynowa obróbka w technologii frezowania i wiercenia CNC.

Centrum obróbkowe CNC Conquest 515
Centrum obróbkowe CNC Conquest 515 o polu roboczym 6200 x1600 mm.

Oprócz wymaganej wysokości cięcia również przy cięciach kątowych wyzwaniem dla maszyny jest wielkość płyt o rozmiarach 4.800 mm x 1.200 mm. Maszynowa obróbka skrawaniem pod kątem 45° frezem kształtowym. Rozkrój i cięcie płyty panelu odbywa się na maszynie dzięki głowicy tarczy piły o średnicy ⌀ 600 mm. na głowicy obrotowej ustawianej pod kątem. Głowica piły tnącej obraca się w przedziale kątowym 0° – 45°. Dzięki takiemu wyposażeniu jest możliwe precyzyjne cięcie i rozkrój płyt warstwowych według komend zapisanych w programie pamięci maszyny. Obróbka płyt warstwowych za pomocą głowicy piły tarczowej na maszynie jest szybka, precyzyjna i powtarzalna.

5 osiowe centrum  obróbkowe do paneli strukturalnych SIP z osłoną integralną głowic typu „Bumper” – zaznaczone na żółto.
5 osiowe centrum obróbkowe do paneli strukturalnych SIP z osłoną integralną głowic typu „Bumper” – zaznaczone na żółto.

Komponenty, na które składa się cała maszyna pochodzą od najlepszych producentów z Europy Zachodniej. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii CNC detale wykonywane są z najwyższą starannością. Co nami kieruje przy konstruowaniu maszyn CNC? Nasze maszyny są wyrazem naszego sposobu myśleniu aby proponować klientom precyzyjne, trwałe i łatwe w obsłudze maszyny. Tylko takie maszyny ułatwiają przedsiębiorstwu osiągnięcie sukcesu. Nasze produkty i usługi oferujemy w oparciu o te właśnie wartości.

Centrum obróbkowe CNC Conquest 515 o polu roboczym 6.200 x1.600 mm. do obróbki paneli strukturalnych SIP.
Centrum obróbkowe CNC Conquest 515 o polu roboczym 6.200 x1.600 mm. do obróbki paneli strukturalnych SIP.