Laserowe cięcie profili i rur ze stali i aluminium 3D

Wycinarka laserowa rur i profili 3D Italo 300

Wycinarka laserowa Italo 300 z systemem rozładunku profili
Wycinarka laserowa do rur i profili do stali i Alu Italo 300

Laserowe cięcie rur i profili 3D. Cięcie laserem rur i profili na wycinarce laserowej ITALO 300 zostało zaprojektowane tak, aby połączyć doskonały stosunek wydajności obróbki do ceny maszyny. Dzięki temu wycinarka laserowa Italo 300 łączy precyzję i jakość cięcia laserem światłowodowym z wszechstronnością kompaktowego systemu w konkurencyjnej cenie. Maszyna jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które muszą w prosty sposób obrabiać kształtowniki i rury w małych seriach. Obróbka laserowa rur i profili z jeszcze większą wydajnością. Cięcie laserowe 3D zastępuje z powodzeniem tradycyjne metody obróbki i pozwala na uzyskanie gotowego elementu w jednym cyku roboczym. Cięcie laserem 3D to brak półproduktów do przenoszenia i magazynowania co owocuje oszczędnością czasu.

Wycinarka laserowa Italo 300 Warcom
Idealna wycinarka laserowa wycinaniu najróżniejszych elementów i wzorów.

Urządzenie cięcia laserem można doposażyć w półautomatyczny/automatyczny system załadowczo-rozładowczy. Zaczynając od podstawowej konfiguracji z ręcznym załadunkiem i źródłem mocy 1 kW, można uzyskać konfigurację wycinarki z automatycznym załadunkiem profili dostarczanej w wiązkach. Dzięki łańcuchowej ładowarce oraz automatycznemu rozładunkowi i źródle mocy 3 kW wzrasta wydajność. Istnieje możliwość wykonywania otworów, rowków i kształtowników w profilach kształtowych i rurach o przekroju okrągłym, kwadratowym i prostokątnym do maksymalnej średnicy Ø 300 mm. Obrotnica lasera Italo 300 pozwala na precyzyjne cięcie rur i profili ze stali. Ich zaletą jest dokładność cięcia, szybkość oraz powtarzalność wykonania, co stanowi duże ułatwienie w przypadku wykonywania większych ilości otworów o identycznej średnicy. System sterowania pracą maszyny jest wyposażony w zaawansowane oprogramowanie VIRTUO, które jest łatwe w obsłudze. Oprogramowanie maszyny jest wyposażone w import głównych złożeń 3D. Optymalizacja umożliwia zatem bezodpadowe cięcie materiału oraz zaawansowany system sterujący z wbudowaną opcją nestingu.

Cięcie laserem profili – otworowanie i perforacja profili laserem.

Obrotnica lasera 3D jest urządzeniem, która pozwala na precyzyjne cięcie rur i profili ze stali. Ich zaletą jest dokładność cięcia, szybkość oraz powtarzalność wykonania jak np. kwadratowe otwory w profilu lub otwory o różnych średnicach gdzie wymaga jest duża powtarzalność. Profil obróbki wycinarki laserowej Italo 300 włoskiej fabryki Warcom: profile zamknięte: okrągłe, kwadratowe, prostokątne, owalne.
Wymiary przekroju okrągłych profili, rur (min.-maks.) 20 – 300 mm
Wymiary przekroju kwadratowego (min.-maks.) 20 × 20 – 250 × 250 mm
Wymiary przekroju prostokątnego (min.-maks.)
Wymiary rury prostokątnej (min.-maks.)
20×30mm
Wpisana średnica robocza w obwód Ø max 300 mm