Maszyna CNC do wiercenia i wbijania kołków - wiertarko-kołczarki

Wiertarko – kołczarka frezująca CNC VELOX 1300 poziome wiercenie – kołkowanie mdf

Maszyna pod otwór i kołek CNC - VELOX 1300
Maszyna pod otwór i kołek CNC – VELOX 1300 Omal

Wiertarko – kołczarka frezująca VELOX 1300 CNC idealnie służy do wiercenia, klejenia i wkładania kołków w płytach drewnopochodnych. Maszyna doskonale nadaje się do ustawienia elastycznej produkcji na czas, takiej jak osadzanie kołków z drewna nawierconych w krawędziach bocznych płyt z kompozytów drewnopochodnych.

https://www.youtube.com/watch?v=X43xYmSXExk

Dzięki dużej szybkości przetwarzania i prostemu interfejsowi z ekranem dotykowym maszyna nadaje się również do produkcji wielkoseryjnej. Automatyzacja produkcji i procesów produkcyjnych czyli wiertarko-kołczarka wielowrzecionowa firmy Omal. Wiertarko kołczarka VELOX 1300 CNC do płyt meblowych mdf. Solidny korpus maszyny gwarantuje niezawodne wiercenie i kołkowanie krawędzi bocznej płyty bez drgań i przesunięć.

Pozioma wiertarko kołczarka CNC Omal
Pozioma wiertarko kołczarka CNC Omal – narzędzie do kołków z regulowaną dyszą kleju i kontrolą przepływu kleju

Wiertarko – kołczarka VELOX 1300 posiada pole robocze o długości nawet do 1300 mm.. Ponadto jest pole robocze jest podzielone na dwie strefy: 650 mm. długości. Każde pole robocze oferuje możliwość załadunku w tandemie, umożliwiając obróbkę elementów w trybie wahadłowym. Doskonały stosunek ceny do jakości maszyna wpływa na zwiększenie produkcji wysokiej jakości. Wiercenie otworów i kołkowanie CNC – VELOX 130 Omal. Maszyna do wiercenia otworów, wtryskiwania kleju i osadzania kołków w trybie automatycznego pozycjonowania głowic roboczych CNC. Znaczące obniżenie kosztów produkcji poprzez znaczące zwiększenie wydajności dzięki szybszej implementacji kleju.

Wiercenie, kołkowanie i pełna kontrola obróbki Omal
Wiercenie, kołkowanie i pełna kontrola obróbki – załadunek centralny od frontu

Maszyna jest wyposażona w 7” ekran dotykowy i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie i opcjonalnie obejmuje laserowe rozpoznawanie części i automatyczne uruchamianie cyklu i / lub zarządzanie kodami kreskowymi. Pojedyncze wiertło poziome i kołek; stół roboczy 1300 mm z czterema polami; pewny system rewolweru, aby zagwarantować najszybszy czas cyklu, średnią jedną sekundę i ekstremalną niezawodność; prosty, przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy; wytrzymała rama stalowa zapewniająca maksymalną sztywność; duży stół bakelitowy z solidnymi zaciskami odpowiedni również do delikatnych materiałów; kody kreskowe i gotowe do sieci Ethernet (opcja); laser do pomiaru części i wypełnienia programu (opcja).

Wiertarka VELOX 1300 CNC do wiercenia, klejenia i wkładania kołków
Wiertarka VELOX 1300 CNC do wiercenia, klejenia i wkładania kołków

Sterowana elektronicznie wiertarko kołczarka włoskiej firmy Omal, zwiększa wydajność produkcyjną dzięki szybszej procedurze wiercenia, wtryskiwania kleju i osadzania kołków. Maszyna wierci precyzyjne otwory w płytach meblowych, w profilach, listwach mdf i dokładne pozycjonuje kołki za sprawą nowego agregatu do wiercenia i kołkowania o dużej prędkości roboczej. Pionowe wiercenie w krawędzi płyty meblowej, idealne pod okucia łączących lub do wiercenia pod zawiasy puszkowe. Elastyczna obsługa obrabianych elementów dzięki pozycjonowaniu ograniczników odbojnikowych na środku i z boku dla optymalnego wykorzystania wymiarów pola roboczego i dopasowaniu wymiarów płyt, listew i profili okiennych.

Wiertarko - kołczarka VELOX 1300 do wiercenia, klejenia i wkładania kołków monitor sterowania CNC
Wiertarko – kołczarka VELOX 1300 do wiercenia, klejenia i wkładania kołków monitor sterowania CNC

Maszyna do produkcji otworów i osadzania kołków płycie meblowej CNC – VELOX 1300 posiada mnóstwo zalet: wiertarko kołczarka CNC jest produkowana zawsze w ustawieniach, które gwarantują podwyższoną wydajność przy dużej szybkości cyklu pracy i ogromnej elastyczności ustawień produkcyjnych; Wiercenie CNC i osadzanie kołków odbywa się z idealną dokładnością eliminując wszelkie możliwe błędy w trakcie produkcji; maszyna zapewnia łatwość montażu; Cicha i kompaktowa niskociśnieniowa pompa kleju. Trzy pojedynczo pionowe wrzeciona wiertarskie w rozstawie 32 mm. dla regulowanej średnicy wiercenia do 35 mm. Największa precyzja podczas wiercenia i wbijania kołków w poziomie dzięki trzem pojedynczo wywoływanym wrzecionom wiertarskim w rozstawie 32 mm. Długość panelu 20 – 1300 mm.
Szerokość panelu 50 – ∞, Grubość panelu 10-40 mm., Moc zainstalowana – 5 KW. Sprężone powietrze (bar) – min 7
Okap odsysający – 60 mm
Waga całkowita – 900 kg

Maszyna wierci precyzyjne otwory i dokładne pozycjonowanie kołków w wąskiej krawędzi płyty dzieki inteligentnym agregatom do wiercenia i kołkowania działających z dużą prędkością. E- Maszyny – CNC oferuje najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji przemysłowej i linii produkcyjnych. W oparciu o przesłane rysunki techniczne E – Maszyny – CNC buduje, wdraża, doradza. Automatyzacja Produkcji – Projektowanie i Budowa Maszyn. Maszyny do obróbki drewna – kołczarka renomowanej włoskiej fabryki maszyn do drewna Omal.eu. Włoska fabryka Omal to renomowany dostawca maszyn do obróbki drewna, płyt drewnopochodnych oraz maszyn cnc do produkcji mebli i okien z drewna.