Maszyny CNC do modeli 3D i form

Centrum obróbcze 6-osiowe Clipper CNC Quickset

CLIPPER to 6-osiowe portalowe centrum obróbcze, które wykonuje operacje frezowania, wiercenia i cięcia elementów z drewna, tworzyw sztucznych i innych materiałów nieżelaznych. Automatyczne blaty stołów ustawiane samoczynnie pod obrabiany panel płyt – automatyczne pozycjonowanie poprzeczne oraz wzdłużne. Dzięki automatycznemu pozycjonowaniu poprzeczek i podpór blatu roboczego centrum obróbcze teraz jest wydajniejsze i bardzo zautomatyzowane.

Ruchomy blat stołu z otwartym mostem CNC gwarantuje ekstremalną precyzję i niezawodność działania. Od teraz możliwa jest szybsza produkcja wgłębień w obrabianej płycie oraz wiercenie, frezowanie wzdłużne, czopy i cięcie. To centrum obróbcze, które zostało zaprojektowane z myślą o łatwej i elastycznej obsłudze, stanowi idealne rozwiązanie dla rzemieślników i małych firm, które chcą poprawić jakość swojego produktu by poprawić konkurencyjność na rynku.

Centrum obróbcze 6-osiowe Clipper CNC Quickset
Centrum obróbcze 6-osiowe Clipper CNC

Główne cechy centrum obróbkowego CNC: Głowice operacyjne z możliwością wyboru pomiędzy 1, 3, 4 i 5 wrzecionami do automatycznej wymiany narzędzi lub bez. Rozwiązania do mocowania wielu elementów: od systemu podciśnieniowego po zaciski blokady pneumatycznej lub mechanicznego zacisku, które mocują kształtki bez użycia przyrządów. Możliwości systemu Quickset: automatyczne pozycjonowanie stołów w TANDEMIE z niezależnym napędem poprzeczek i półek BLATU STOŁU. Dzięki PADEdirect użytkownik maszyny otrzymuje bezpośrednią pomoc poprzez zdalne połączenie z działem technicznym. System programowania E-LAB, zarządzany przez pamięć sterowania numerycznego pozwala uzyskać pomoc ze strony automatycznego menedżera trajektorii ruchu narzędzia.

6 osiowe centrum obróbkowe Clipper automatyczne blaty stołów sterowane numerycznie CNC
6 osiowe centrum obróbkowe Clipper automatyczne blaty stołów sterowane numerycznie CNC