Piły tarczowe do aluminium

Automatyczna piła cięcia profili z aluminium i PCV + stoły podawczo – odbiorcze ARGO

Argo – 3-osiowe centrum tnące – automatyczna linia cięcia pakietów profili aluminiowych
Argo – 3-osiowe centrum tnące – automatyczna linia cięcia pakietów profili aluminiowych

Automat do cięcia profili z aluminium ze sterowaniem 2-osiowym i dużą tarczą piły Ø 650. Automatyczna linia cięcia pakietów profili aluminium – szybciej i dokładniej pozycjonuje się ustawianie długości ciętego elementu . Po wpisaniu wymiaru do pamięci maszyny poprzez dotykowy ekran i wciśnięciu przycisku Start, czoło zderzaka krańcowego błyskawicznie ustawi się na zadaną odległość. Następnie z dokładnością: 0,1 mm ustawi do brzegu tarczy piły czoło ciętego elementu. Program optymalizujący kalibruje się w ramach wpisanych parametrów i trzyma wymiar dzięki działaniu silnika servo.

Automatyczna linia cięcia profili aluminiowych.

Automatyczna linia cięcia pakietów profili aluminiowych z automatycznie sterowanymi magazynami załadunku i rozładunku Argo CNC Italmac. Maszyna pracuje automatycznie i potnie wszystkie pakiety z magazynu podającego. Centrum cięcia i obróbki profili aluminiowych posiada na swoim wyposażeniu funkcję automatycznej obsługi profili i rozpoznawanie jego wymiarów. Software jest kompatybilny ze wszystkimi programami do optymalizacji cięcia. Za pomocą sterowanej serwo osi jest w stanie ciąć profile ale pod każdym kątem od 0° do 180° z dokładnością do 0,1 mm. Maszyna wykonana z najwyższej jakości materiałów i komponentów w zgodzie z obowiązującymi normami CE.

Automatyczna linia cięcia pakietów profili aluminiowych Argo 3 osiowa maszyna
Automatyczna linia cięcia pakietów profili aluminiowych Argo 3 osiowa maszyna

Sterowane numerycznie automatyczne 3-osiowe centrum tnące profili z aluminium. Dzięki tej maszynie jest możliwe przemysłowe cięcie profili z aluminium, PVC i stopów lekkich pod różnymi kątami. Zarządzanie zaprogramowanymi listami cięcia Aluminium – Profile aluminiowe zamknięte – Metale kolorowe. Głowica piły ustawia się pod kątem +/- 22°30′ i kątami pośrednimi.

Automatyczna piła cięcia profili z aluminium i PCV + stoły podawczo - odbiorcze ARGO

Idealna piła tarczowa do automatycznego wykonywania efektywnych cięć profili aluminiowych. Ustawienie kąta cięcia z pulpitu sterowania praca maszyny. Automatyczny załadunek profilu, cięcie i rozładunek gotowych elementów na stole. Uniwersalne oprogramowanie umożliwia zarządzanie listą cięcia według danych wprowadzonych do pamięci maszyny.

Cięcie profili kształtowników aluminium
Cięcie profili kształtowników aluminium Ø 450 – 650 średnica tarczy piły kąt -15°/ 90°/ 45°

Pozycjonowanie ciętego profilu / kształtownika według wysterowania w osi posuwu. Regulowana prędkość transportowania profilu oraz długości. Zakończenie procesu cięcia w trybie automatycznym z ostatnim cięciem końca profilu. Posuw ostrza tarczy piły piły wysterowywany serwoosią w zakresie prędkości i wysokość cięcia. Wprowadzenie parametrów profilu w pamięci sterowania w bazie danych ciętych profili.