odciągi i systemy odprowadzania wiórów

Odciąg przemysłowy do wiórów alu i PVC iVision Custom Hi – Tech Vacuum

Wyciąg do plotera frezującego z wysięgnikiem antenowy na elastyczny wąż
FLAT TABLE Wyciąg do plotera frezującego z wysięgnikiem antenowy na elastyczny wąż

Odciąg wiórów pod profesjonalne obrabiarki CNC do aluminium i PVC. Urządzenie do odciągu wiórów aluminiowych o zwiększonej charakterystyce pracy. W tym też odpylacz elektryczny do trocin / wiórów z alu / PVC. Ramię antenowe wysięgnikowe do odciągu pracującego z ploterem frezującym jest dla każdego plotera CNC najlepszym rozwiązaniem aby pozbyć się pyłów oraz wiórów poprodukcyjnych. Stosowanie systemu wysięgnikowego zmniejsza ryzyko wypadków z powodu zatkania rury odprowadzającej zanieczyszczenia.
Zalety produkcyjne: Łatwy montaż odciągu bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w oryginalnej konstrukcji maszyn CNC. Montaż wysięgnika antenowego umożliwia dowolne pozycjonowanie i opuszczanie węża elastycznego odciągu dokładnie pośrodku plotera frezującego, bez konieczności stosowania zewnętrznego wsparcia. Ponadto ruch i krzywizna węża są zminimalizowane, dzięki czemu straty przepływu powietrza są zdecydowanie mniejsze. A to z kolei pozwala na bardziej wydajne usuwanie wiórów i innych zanieczyszczeń poprodukcyjnych. Dla producentów maszyn zalety sa niewątpliwe: ponieważ elastyczny wąż wychodzi od góry, nie jest potrzebne dodatkowe obliczanie koniecznego ciężaru i rozmiaru ruchomego pomostu (suwnicy) dla maszyny, której głowice pozostają w ciągłym ruchu. Jest to również kwestia pozwalająca zaoszczędzić pieniądze przy konstrukcji samego plotera CNC. Obróbka płyt w drewnie i w płytach drewnopodobnych oraz płytach laminatach szklano-epoksydowych konieczne jest osłona wrzeciona mocowana na osi Z. Ale dostęp do niej musi zapewnić specjalne ramię wysięgnikowe podające wąż połączeniowy. Podczas projektowania maszyny CNC konstruktorzy nie muszą projektować żadnych specjalnych złączek do węży, co ostatecznie znacząco wpływa na ograniczenie pylenia i zasysanie wiórów powstających w trakcie obróbki. Odpowiednio dobrany odciąg oraz osłona na wrzeciona zwiększa żywotność elementów jezdnych plotera frezującego oraz wydłuża życie części napędowych maszyny.
W ofercie sprzedaży: Odciągi workowe trocin, przemysłowe odciągi pyłów i wiórów. Wyciąg do plotera frezującego z wysięgnikiem antenowy na elastyczny wąż