Giętarki do Rur i Profili ALU - PCV - STAL

Giętarka hydrauliczna CMR X70 CLOMEA

3C CLOMEA giętarki – CRMX70 Rozstaw osi 994 jednocześnie na 3 profilach do drzwi przesuwnych

Korpus giętarki jest zbudowany z bardzo wytrzymałej stali S355. Ten gatunek materiału gwarantuje dużą sztywność konstrukcji maszyny. Trzy wały napędowe z rektyfikowanej stali hartowanej, zamontowane na łożyskach stożkowych i sterowane trzema niezależnymi silnikami elektrycznymi oraz wysokowydajnymi przekładniami planetarnymi. Dolne wały z regulacją rozstawu osi w pięciu pozycjach sprawiają, że maszyna jest niezwykle wszechstronna. To pozwala na najlepsze dopasowanie do struktury profilu i tworzenie bardzo małych promieni gięcia, minimalizując wszelkiego rodzaju deformacje podczas wyginania. Giętarka do rur i profili jest dostępna również w wersji z dociskiem hydraulicznym.

Wysokowydajna hydrauliczna giętarka do profili metalowych CRMX70 Clomea
Wysokowydajna hydrauliczna giętarka do profili metalowych CRMX70 Clomea

Na wyposażeniu giętarki, niezależne boczne rolki prostujące, które pozwalają ustabilizować lub skorygować promień gięcia profilu lub rury. Maszynę do gięcia Clomea można wyposażyć w różne rozwiązania sterujące procesem gięcia. Takie działania umożliwiają jak najlepsze zarządzanie tworzoną geometrią gięcia. W konstrukcjach giętarek typu Clomea, wzrost krzywizny wynika z ruchu centralnego wału. Ten mechanizm ustawiania krzywizny jest obsługiwany przez siłownik hydrauliczny. Giętarka jest bowiem wyposażona w niezależne boczne walce prostujące. Maszyna jest więc przystosowana do dowolnego wyposażenia uzupełniającego.To urządzenie umożliwia właściwą stabilizację lub korektę promienia gięcia. Można też stosować korektę ręczną w wersjach podstawowych lub 2-osiową sterowaną programowalnym pozycjonerem. Jest też możliwa nawet korektę 6-osiową sterowaną programowo. To rozwiązanie jest dostępne w wersji zaawansowanej giętarek. Chodzi w tym przypadku, o te modele giętarki, które są sterowanie numeryczne CNC. Pulpit sterowniczy, zainstalowany na konsoli wyposażonej w kółka i oddzielony od maszyny, jest zasilany niskim napięciem zgodnie z obowiązującymi przepisami.

AT 0018 akcesoria do wyginania profili
Clomea AT 0018 akcesoria do wyginania profili

Opcje na żądanie do zamontowania na giętarce: Zestaw wyposażenia do hydraulicznych walców prostujących z 6 osiami sterowanymi programowo, do zarządzania sterowaniem numerycznym. Możliwość zapamiętania cyklu pracy z automatycznym powtarzaniem.