Giętarki do Rur i Profili ALU - PCV - STAL

Giętarka do profili sterowana CNC

Giętarka do profili CR70 sterowana CNC
Giętarka do profili CR70 sterowana CNC

Najnowsze sterowniki instalowane w panelu sterowania giętarek są oparte na systemach Linux i Windows. To są sterownik z najwyższej gamy produktów, które są na wyposażeniu zamontowane w panelu – poprzez ekran dotykowy najnowszej generacji i łączność bezprzewodową, co umożliwia użytkownikom zdalną pomoc personelu technicznego fabryki Clomea za pośrednictwem zdalnej telepomocy. Zaznaczają one niewątpliwy postęp i obok rozbudowy funkcji łączą dalsze uproszczenia i lepszą intuicyjność obsługi, z większą skutecznością i precyzją w efekcie w porównaniu z poprzednimi.

Jednym z ulepszonych i usprawnionych aspektów jest wyeliminowanie oddzielnej konsoli do zarządzania grzałkami używanymi podczas gięcia profili z tworzywa sztucznego i profili metalowych z przekładką termiczną: w rzeczywistości dzięki nowym sterownikom wszystko zostało w nich zintegrowane, a operator zarządza każdy proces z jednego miejsca. Jak już wspomniano, najbardziej innowacyjne aspekty dotyczą jednak cech związanych z oprogramowaniem i oferowanych przez nie możliwości: kolejną ważną nowością jest na przykład podział według rodzaju giętego materiału (aluminium, stal, żelazo i tworzywa sztuczne ) , z możliwością wprowadzenia i archiwizacji charakterystyki samego materiału, aby proces produkcyjny był jeszcze bardziej precyzyjny i dostosowany do materiału.

Równolegle z rozwojem i odnawianiem sterowań numerycznych, drobnym modyfikacjom uległ również wygląd zewnętrzny maszyn Clomea. Fabryka giętarek, mając na celu poprawę ich uniwersalności i funkcjonalności pracuje nad ich ciągłym udoskonaleniom. Przykładem tego procesu jest przeprojektowanie części górnej giętarki, tak aby wszystkie maszyny od momentu wyprodukowania były przygotowane do montażu wszystkich opcjonalnych akcesoriów. Rozwój i innowacje nie ograniczają się do ogólnego aspektu technologiczno-zarządczego i doskonalenia funkcjonalnego części zewnętrznej, która dotyczy i obejmuje wszystkie maszyny CLOMEA, ale 2 nowe modele maszyn typu „piramida” (z rolką centralną, która „opada” i wygina materiał) znalazły spełnienie i realizację w ostatnim roku. Perspektywą jest uzupełnienie asortymentu w najbliższej przyszłości dzięki maszynie o pośredniej charakterystyce mocy i wymiarach wału w porównaniu z tymi dwoma pierwszymi.