Centrum obróbkowe CNC

5 – osiowe centrum obróbcze CNC + piła Ø 500 mm. Pegaso CNC

Centrum obróbcze CNC do aluminium i stali Pegaso
Centrum obróbcze CNC do aluminium i stali PEGASO-5-osi

5-osiowe centrum obróbcze profili z aluminium i stali. PEGASO to obrabiarka sterowana numerycznie CN z ruchomą kolumną nośną – idealna maszyna do kompleksowej obróbki profili z alu i stali: wiercenie, frezowanie krzywoliniowe i cięcie tarczą piły pod różnym kątem. Zastosowane zostały w tej konstrukcji maszyny innowacyjne rozwiązania technologiczne. Konfiguracja głowic jednostek operacyjnych zapewnia wysoką jakość wykończenia wymaganą w każdych warunkach użytkowania.

Obróbka CNC profili aluminiowych na 5 osiowych centrum Pegaso

Centrum obróbkowe przeznaczona do frezowania, wiercenia, gwintowania i cięcia wielkogabarytowych płyt, żelaza, profili ze stopów lekkich i stali, jest najczęściej używaną maszyną w przemyśle lekkim. Profile z aluminium -każda grubość ścianki kształtownika- rozkrój, frezowanie i wiercenie. Elektrowrzeciono o mocy 10 KW w S1 z nasadką narzędziową HSK-63F gwarantuje nawet ciężką obróbkę płyty pokrytej gruba blachą i daje zadowalające wyniki. 5 osi CNC – do obróbki dużych detali z aluminium i stali.

Centrum tnąco-obróbcze ALU - Pegaso CNC z obrotową tarczą piły.
Centrum tnąco-obróbcze ALU – Pegaso CNC z obrotową tarczą piły.

Frezarka CNC – Najwyższy standard technologii obróbki kształtowników z aluminium i stali. Cięcie profili pod kątem i frezowanie profili alu / stali według programu i listy cięcia. Automatyczny magazyn narzędzi na ruchomej głowicy może pomieścić 16 narzędzi i może zostać rozbudowany do 30 miejsc. W maszynie głowica ostrza tarczy piły o średnicy Ø 500 mm. Specjalny magazyn oddzielony od drugiego magazynu narzędzi do frezowania. Możliwe użytkowanie maszyny w trybie wahadłowym (w wersjach 7.000 mm. i 9.000 mm.), maksymalizacja produkcji obróbki płyty warstwowej, wykonując wymianę części w „równoległym” i tym samym redukując do minimum przestoje / puste przebiegi maszyny w trakcie produkcji. Ten aspekt jest bardzo ważny dzięki niezależnemu zautomatyzowanemu pozycjonowaniu imadła blokującego profil obrabiany. W porównaniu ze standardowym automatycznym pozycjonowaniem za pomocą suwnicy to rozwiązanie jest znacznie lepsze.

Centrum tnąco-obróbcze ALU - Pegaso CNC -  centrum do obróbki i cięcia profili z aluminium i PCV.
Centrum tnąco-obróbcze ALU – Pegaso CNC – centrum do obróbki i cięcia profili z aluminium i PCV.

Frezarka CNC do obróbki aluminium, pcv i stal cienkościenna p.poż. Niezawodne centrum obróbcze, które charakteryzuje się wyjątkowym rodzajem oferowanego zespołu tnącego na 90° z ostrzem tarczy piły Ø 500 mm. lub Ø 550 mm. do cięcia profili o dużych rozmiarach pod różnym kątem: . PEGASO jest wyposażony w kolumnę, która nie tylko chroni operatora, ale także zapewnia maksymalną widoczność podczas produkcji i zmniejsza wpływ na środowisko akustyczne. Dostępna jest również wersja z kabiną o wysokiej estetyce. Średnica ostrza tarczy piły Ø 500 mm. do cięcia w przedziale kątowym -45° do 90°, +45°.

5-osiowe centrum obróbcze CNC do frezowania, wiercenia i cięcia aluminium i stopów lekkich.
5-osiowe centrum obróbcze CNC do frezowania, wiercenia i cięcia aluminium i stopów lekkich.

Centrum obróbcze do profili aluminiowych Pegaso to najwyższy standard technologii nowoczesnych obrabiarek. Precyzyjna i Niezawodna obrabiarka sterowana numerycznie do 5-osiowej obróbki maszynowej Profili Aluminiowych i Stali przekonuje swoją uniwersalnością. Pegaso CNC to bardzo wydajna maszyna do specjalistycznej obróbki profili z aluminium, tworzyw sztucznych i stali dzięki systemowi mocowania obrabianych elementów gwarantuje wszechstronność zastosowań.