Maszyny CNC do modeli 3D i form

Centrum obróbkowe CNC 5 osiowe Vario

VARIO-T5- centrum obróbkowe 5-osiowe CNC do aluminium
VARIO-T5- centrum obróbkowe 5-osiowe CNC do aluminium

Vario to niezawodne 5 osiowe centrum obróbcze z jedną głowicą, z ruchomą belką nośną poprzeczną. To jest maszyna o dużej sztywności i stabilności. Na wyposażeniu centrum obróbkowe są 2 blaty stołów warsztatowych, które umożliwiają obróbkę skomplikowanych detali z aluminium. Teraz jest już możliwa obróbka maszynowa zarówno w układzie „wahadłowym”, jak i ze stołami łączonymi, przy detalach o dużych przekrojach i wymiarach. Wersja z wymianą narzędzi posiada magazynek na maszynie, który zapewnia bardzo szybkie czasy przezbrajania. Magazyny części są ruchome wzdłuż osi X, dzięki czemu system ten jest bardzo wszechstronny i dlatego może być używany zarówno jako klasyczne 5-osiowe centrum do produkcji skomplikowanych części, jak i jako maszyna z automatycznym podawaniem do produkcji części produkowanych seryjnie.

Centrum obróbcze 5-osiowe CNC do aluminium
VARIO-T5- Centrum obróbcze 5-osiowe CNC do aluminium

Idealna maszyna pod usługi CNC cięcia i frezowania materiałów kompozytowych oraz aluminium. Główne cechy: Głowice operacyjne z możliwością wyboru pomiędzy 1, 2 i 4 wrzecionami z automatyczną wymianą narzędzi lub bez. Dwa stoły robocze ze stołami TANDEM (poprzeczki) lub stoły FLAT. Możliwość automatycznej wymiany narzędzi z magazynkiem na maszynie dla bardzo szybkiej wymiany. Dzięki PADEdirect klient otrzymuje bezpośrednią pomoc poprzez zdalne połączenie. Możliwość automatycznego ładowania detali do obróbki w dużych seriach.

Idealna maszyna do frezowania płyt panelowych z kompozytów pokrytych blachą z aluminium na centrum obróbczym CNC. Frezowanie 5 osiowe profili z aluminium. Frezarka CNC posiada stały blat stołu z otwartym mostem nośnym CNC – ekstremalna precyzja i niezawodność działania podczas obróbki. To centrum obróbcze, zostało zaprojektowane z myślą o łatwej i elastycznej obsłudze. To, centrum obróbkowe stanowi idealne rozwiązanie dla zakładów rzemieślniczych i małych firm, które chcą poprawić jakość wyrobów oraz obniżyć znacząco koszty produkcji. Ta linia maszyn, wyposażona jest w te same komponenty, co maszyny wyższej klasy COSMEC, gwarantuje wysoką precyzję i niezawodność. Innowacyjne rozwiązania technologiczne i różnorodność konfiguracji jednostek operacyjnych zapewniają najwyższą jakość wykończenia wymaganą w każdym zastosowaniu. Ten typ maszyny dostępny jest w wersji 3 lub 5-osiowej w zależności od potrzeb i wymogów użytkownika.