Maszyny numeryczne CNC

5-osiowe Centrum Obróbkowe CNC – Conquest 715 Nesting Obrabiarki Cosmec

Conquest 714 CNC Cosmec
Centrum obróbkowe do płyt z drewna i kompozytów z tworzyw sztucznych model Conquest 715 CNC Cosmec

Frezarka 5-osiowa CNC wyprodukowana w fabryce maszyn sterowanych numerycznie Cosmec Technology. Kolejna maszyna zbudowana przez Cosmec do specjalnego zastosowania: Obróbka elementów konstrukcyjnych mebli tapicerowanych, małych i dużych elementów o skomplikowanym kształcie.

5 osiowe centrum obróbkowe Conquest 715 z linią załadowczą i odbiorczą w procesie netingu płyt

Od teraz jest możliwa obróbka elementów wyposażenia mebli aż w 5 osiach. Do fabryki maszyn Cosmec Technology zgłosił się włoski producent sof, tapczanów i wersalek. W swoim projekcie zamierzał wycinać 4 panele razem poprzez program optymalizacji cięcia i rozkroju NESTING. Aby wykładniczo zwiększyć produkcję fabryka Cosmec zaproponowała urządzenie, która przyczyniło się do automatyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych. W ramach przygotowanych rozwiązań zaproponowano projekt i budowę centrum obróbczego CONQUEST 715 CNC, która spełnia wszystkie oczekiwania producenta mebli. Maszyna sterowana numerycznie do obróbki elementów mebli została odpowiednio wyposażona w: szt. 1 x głowica frezująca + pływający pierścień dociskowy + 1 x automatyczna głowica NAILINGOWA, która służy do wbijania gwoździ w 4 panele. Specjalistyczne głowice zostały umieszczone jedna na drugiej, tak, aby „zablokować” obrabiane płyty panelowe razem, a następnie poddać rozkrojowi zgodnie z zapisanymi wzorami, szablonami cięcia. W ten sposób, unika się niekontrolowanego przemieszczania się elementów powstałych podczas cięcia i frezowania na centrum obróbkowym.

Conquest 715 CNC Linea Nesting
Conquest 715 CNC Linea Nesting automatyczny system podawania płyty

Frezarka 5-osiowa CNC – Cosmec Technology – Najnowocześniejsza 5-osiowa technologia CNC. Cosmec Technology | Maszyny do obróbki drewna – materiałów z tworzy sztucznych oraz z różnorakich kompozytów. PRODUKCJA: Panele o wymiarach 2800 mm. x 2100 mm. i grubości 18 mm. o łącznej grubości 72 mm. Zestaw programów do cięcia sof, tapczanów i wersalek i ogólnie wszystkich materiałów tapicerskich. Centrum obróbcze CONQUEST 715 z frezarką / elektrowrzeciono, z automatyczną wymianą narzędzi, automatyczny Pływający Pierścień Dociskowy, GWOŹDZIARKA automatyczna, blat wielowarstwowy 3200 mm. x 2200 mm. do blokowania obrabianego materiału, PIERŚCIEŃ CIŚNIENIOWY sterowany numerycznie NC, do utrzymywania małych elementów w zablokowanej pozycji i dociskania paneli podczas cięcia, aby uniknąć przemieszczenie i nieprawidłowego cięcia i rozkroju obrabianych elementów. Centrum obróbkowe Conquest 715 umożliwia wykonanie szerokiego wachlarza operacji min. pozycjonowanie paneli płyt, rozkrój, cięcie, frezowanie, wiercenie, zachowując najwyższą wydajność, niezawodność i dokładność operacji obróbczych. Centrum CNC 5 osi jest przeznaczone do kompleksowej obróbki detali elementów w pięciu osiach.

5-osiowe Centrum Obróbkowe CNC – Conquest 715 Nesting Obrabiarki Cosmec

5-osiowe centrum obróbcze, które wykonuje szeroki wachlarz operacji roboczych typu; frezowanie krzywoliniowe i wzdłużne, wiercenie otworów, wytaczanie wzdłużne, cięcie i rozkrój płyt. Ponadto maszyna proponuje użytkownikom nieograniczone możliwości w obróbce maszynowej płyt z tworzyw sztucznych, kompozytów drewnopochodnych oraz z drewna. Specjalna GWOŹDZIARKA AUTOMATYCZNA jest instalowana w portalowym centrum obróbkowym Cosmec Conquest 715, która pracuje z niezależną osią Z, całkowicie kontrolowaną i sterowaną numerycznie NC. Sterowania niezależnie oś również reguluje ciśnienie powietrza wstrzeliwującego gwoździe w zależności od grubości obrabianych paneli. AUTOMATYCZNY PŁYWAJĄCY PIERŚCIEŃ CIŚNIENIOWY jest zarządzany, sterowany i kontrolowany przez NC, jest całkowicie automatyczny. PIERŚCIEŃ TEFLONOWY, który styka się z obrabianymi panelami, zapewnia odpowiednio dobrany, doskonały, stały nacisk na obrabiany panel. Teflon to materiał, który staje się bardziej plastyczny i „miękki”, gdy jest poddawany silnemu naciskowi, wszystko po to, aby uniknąć zarysowania powierzchni obrabianego panelu i jest w stanie zagwarantować stały nacisk, który zapobiega jakimkolwiek ruchom lub przemieszczaniu się małych kawałków podczas obróbki. AUTOMATYCZNA GRUPA GWOŹDZIOWA – AUTOMATYCZNY PŁYWAJĄCY PIERŚCIEŃ DOCISKOWY.

5-osiowe Centrum Obróbkowe CNC – Conquest 715 Nesting Obrabiarki Cosmec

Specjalne oprzyrządowanie obrabiarek CNC do obróbki płyt z mdf. Ponadto na wyposażeniu maszyny: Głowica wiertarska wielowrzecionowa CNC do wiercenia otworów w drewnie. Wielowrzecionowa głowica CNC do Wiercenia płyt mdf, Nawiercania otworów w płytach do produkcji Mebli, wiercenie Otworów pod zamek i okucia w płytach meblowych. Uniwersalna głowica do wierceń pod system zawiasów i okuć stosowanych w budowie mebli z płyt drewnopochodnych. Wielowrzeciona głowica obróbcza do centrów obróbczych CNC z automatyczną wymianą narzędzia do obróbki drewna, tworzyw sztucznych, aluminium. Optymalizacja zatrudnienia oraz zminimalizowanie kosztów produkcji dzięki automatyzacji procesu rozkroju, cięcia, wiercenia, frezowania elementów meblowych. Do automatycznego załadunku płyty na pole robocze plotera, centrum obróbczego CNC służy automatyczny system podawania płyty. Automatyczne pozycjonowanie płyty na polu roboczym obrabiarki poprzez pneumatyczne bazy mechaniczne, które precyzyjnie i w powtarzalny sposób umożliwiają „zbazować” pełen format płyty, jak i mniejsze formaty. Na przyspieszenie procesu produkcji wpływa stół odbiorczy na gotowe elementy.

5-osiowe Centrum Obróbkowe CNC – Conquest 715 Nesting Obrabiarki Cosmec

Opcjonalnie dostępne są: agregaty kątowe, agregaty wiercące, agregaty tnące piłą, głowice tnące oscylacyjne, bigownik, głowice tłoczące i dociskowe. Innowacyjny system mocowania obrabianych płyt z mdf skutecznie dociska materiał od góry i zapewnia najwyższą jakość odpylania. Możliwa wreszcie bezpyłowa produkcja frontów z MDF. System rolek dociskowych umożliwia bezpyłowe frezowanie frontów, znacząco wpływa ona na jakość obróbki płyt meblowych.

Rolki dociskowe na blacie roboczym centrum obróbczego do mdf 5 osiowa frezarka CNC - Technologie CNC
Rolki dociskowe płyt z mdf Conquest 715 CNC linia produkcyjna fabryki mebli

Rolki dociskowe na blacie roboczym centrum obróbczego umożliwiają obróbkę płyt mdf bez groźby niekontrolowanych przemieszczeń. Automatyzacja produkcji dzięki linii składającej się z 5 osiowej frezarki CNC opiera się na wsparciu mocowania poprzez system rolek dociskowych obrabianych płyt. System rolek dociskowych płyt mdf zapewnia najwyższą precyzję obróbki w produkcji mebli. Technologie CNC wykorzystywana przy produkcji stelaży mebli tapicerowanych jak i przy produkcji elementów meblowych.

5-osiowe Centrum Obróbkowe CNC – Conquest 715 Nesting Obrabiarki Cosmec

Fabryka maszyn Cosmec Technology projektujemy i wykonuje systemy załadunku i rozładunku z wykorzystaniem robotów. Dla potrzeb standaryzacji procesu obróbczego Cosmec montuje automatyczne systemy załadunku i rozładunku obrabianych elementów w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami. Montowane są opcjonalnie również manipulatory załadowczo-rozładowcze ze specjalizowanymi chwytakami na podciśnienie do transportu obrabianych płyt z mdf.

Odległość między osiami rolek dociskowych na blacie roboczym centrum obróbczego Cossmec
Odległość między osiami rolek dociskowych na blacie roboczym centrum obróbczego Cosmec CNC

Centra obróbcze typu Conquest są dostępne z elektrowrzecionem o mocy do 13,2 kW, możliwością montażu głowicy wiertarskiej, która umożliwia obróbkę płyt, w pełnym formacie 2800 mm. x 2070 mm. Rozbudowany system sterowania umożliwia obrabianie pełnowymiarowej płyty meblowej. Centrum obróbcze Conquest wycina powtarzalne elementy o kształtach krzywoliniowych i wielokształtowych z prędkością posuwu 300 mm/s, w materiale o grubości 25 mm. Rozbudowany system sterowania firmy Cosmec zawiera w sobie specjalnie napisany program, który eliminuje blokowanie się maszyny w trakcie obróbki, wycinania złożonych kształtów geometrycznych. Dynamiczna analiza wektorów łuków, kółek i zagięć, analizuje kształty ścieżki narzędzia i dzięki temu gwarantuje płynny ruch narzędzia.