Maszyny CNC do modeli 3D i form

5 osiowe centrum cięcia i frezowania kompozytów NR Series COSMEC

Centrum obróbkowe 5 osiowe CNC do frezowania, wiercenia i rozkroju płyty warstwowej
Centrum obróbkowe 5 osiowe CNC do frezowania, wiercenia i rozkroju płyty warstwowej NR Series Cosmec

Centrum obróbkowe NR SERIES CNC to linia największych maszyn włoskiej fabryki maszyn Cosmec Technology producenta najwyższej jakości maszyn sterowanych numerycznie do obróbki materiałów z kompozytów, aluminium i drewna. CNC do obróbki konstrukcji wielkogabarytowych.

Centrum obróbkowe 5 osiowe CNC do frezowania, wiercenia i rozkroju płyty warstwowej.

Centrum o konstrukcji bramowej z dużą dokładnością pozycjonowania głowic obróbczych umożliwia obróbkę elementów o długości nawet 12.600 mm. Brama nośna przesuwa się wzdłuż prowadnic. Zaawansowane technologicznie CNC do obróbki płyty warstwowej pokrytej aluminium pod zabudowy aut i samochodów dostawczych – Centrum obróbcze – Cosmec Technology – światowy lider w automatyzacji produkcji przemysłowej.

CNC do obróbki konstrukcji wielkogabarytowych NR SERIES COSMEC
CNC do obróbki konstrukcji wielkogabarytowych NR SERIES COSMEC

5-osiowe centrum obróbcze CNC z zamkniętym mostem nośnym narzędzi i głowic roboczych – ruchomy blat stołu maszyny dopasowany do potrzeb technologicznych użytkownika. Centrum o konstrukcji bramowej z dużą dokładnością umożliwia obróbkę elementów o szerokości do 4.600 mm. Solidny korpus maszyny gwarantuje nie jest podatny na odkształcenia w trakcie pracy głowic. Most obrabiarki przesuwa się na szynach, które mogą osiągać nawet 12 metrów długości.

Cięcie i rozkrój płyty warstwowej na ploterze Nr Series firmy Cosmec
Cięcie i rozkrój płyty warstwowej – ploter CNC Nr Series Cosmec Ø 550 mm.

Centrum Obróbcze CNC 5-osiowe, które obejmuje frezowanie 5 osiowe elementów z drewna oraz płyty kompozytowe pokryte blachą z aluminium stosowane w konstrukcjach obudowy i wyposażenia zabudowy aut pożarniczo – ratunkowych i samochodów dostawczych. Konstrukcja centrum obróbczego NR SERIEC jest celowo przewymiarowana w stosunku do zastosowanych naprężeń; Ten zabieg technologiczny, w połączeniu z wyborem najwyższej jakości systemów przesuwnych, a także z wszechstronnymi rozwiązaniami uszczelniającymi elementy, zapewnia całkowity brak odkształceń i drgań, a tym samym maksymalną precyzję obróbki.

Agregat piły do cięcia / rozkroju płyt panelowych warstwowych
Agregat piły do cięcia / rozkroju płyt panelowych warstwowych w przedziale kątowym 0° – 90°

Profesjonalna maszyna CNC do Obróbki Tworzyw Sztucznych i Kompozytów: Cosmec Technology to solidność wykonania, niezawodność działania, precyzja obróbki i szybkość robocza dopasowana do potrzeb produkcyjnych użytkownika. Ten typ maszyny reprezentuje tradycyjną maszynę COSMEC; jest to maszyna ze stałą bramą i ruchomymi płaszczyznami roboczymi, co może być wykorzystywane w wymiarach standardowych lub dostosowanych do potrzeb klienta. Najnowszy program do optymalizacji rozkroju. Całkowicie konfigurowalne centrum obróbcze pod względem liczby uchwytów narzędzi, głowic i liczby osi roboczych.

Frezowanie w pięciu osiach - Dokładność: 0,1 mm.
Frezarka do aluminiowych płyt warstwowych obróbka płyty kompozytowe – płyty warstwowe obróbka

Linia centrum obróbkowego Seria NR może być wyposażona w: blaty bakelitowe lub aluminiowe blaty podpórkowe wykonane w konstrukcji wielowarstwowej, które na specjalne życzenie klienta mogą być osadzone na specjalnie wysuwanych ogranicznikach i z przyssawkami różnej wielkości; centrum obróbkowe może być także ruchome belki przyssawek, które łatwo dostosowują się do geometrii obrabianego przedmiotu. Oba rozwiązania pozwalają na maksymalną elastyczność operacyjną maszyny. Uzupełnieniem maszyny jest szafa elektryczna wyposażona w sterowanie numeryczne OSAI serii 10 z interfejsem panelu sterowania. Prędkość posuwu 90 mb/1m. Prędkość obrotowa wrzeciona 500/24 ​​000 obr/1 min. Moc wrzeciona Kw. 7,5/10/13,5/15/20. Uchwyt narzędziowy ISO 30 – ISO 40 – HSK F63. Moc inwertera Kw. 15 / Kw. 11 / Kw. 20. Wydajność pompy próżniowej 100/250/500 mc/h.