Maszyny numeryczne CNC

4 osiowe centrum tnąco-obróbcze profili z aluminium i stali Ulisse 7.0

Centrum tnąco-obróbcze ALU - PCV
Ulisse Centrum tnąco-obróbcze ALU – PCV

Centrum tnąco obróbcze cnc 4-osiowe aluminium CNC do produkcji: okna, drzwi, fasady, ogrody zimowe. Maszyna stosowana do produkcji elementów do zabudowy aut dostawczych i samochodów kempingowych, zaprojektowane dla ekonomicznej i wydajnej obróbki profili aluminiowych. Niskie zużycie energii elektrycznej dzięki inteligentnej techniki sterowania maszyną. Wersja standardowa z wrzecionem frezarskim chłodzonym wodą. Wszystkie procesy; frezowanie, wiercenie i gwintowanie i cięcie pod kątem prostym odbywają się na profilu zablokowanym w zaciskach. Zadaniem maszyny jest frezowanie, wiercenie, gwintowanie, cięcie. Uniwersalna 4-osiowa maszyna CNC umożliwia cięcie tarczą piły Ø 500 mm. pod kątem 90°. Zintegrowane centrum tnąco-obróbcze do profili aluminiowych i stali cienkościennej umożliwia płynną obróbkę profili z zastosowaniem głowic kątowych od -90°, +90°.

Centrum tnąco obróbcze cnc 4-osiowe aluminium i stali Ulisse 7000
Centrum tnąco obróbcze CNC 4-osiowe aluminium i stali Ulisse 7000

Wszechstronne centrum obróbcze z tarczą piły do cięcia profili z aluminium i PCV o średnicy Ø 500 mm. pod kątem stałym 90°. Na wyposażeniu maszyny frezarskie głowice kątowe. 4-osiowe sterowanie. Samodzielne pozycjonowanie zacisków mocujących obrabiany profil w systemie absolutnego wymiarowania. Magazyn narzędziowy zapewnia krótki czas wymiany narzędzi co daje optymalny cykl obróbki. Maszyna może pracować w trybie wahadłowym: dwa obszary pracy.

Centrum tnąco obróbcze CNC 4-osiowe do aluminium i stali Ulisse - rura z tworzywa sztucznego
Centrum tnąco obróbcze CNC 4-osiowe do aluminium i stali Ulisse – rura z tworzywa sztucznego

Precyzyjne centrum tnąco obróbcze cnc 4-osiowe do profili z aluminium i stali Ulisse 7000 CNC. Do wydajnej obróbki profili kształtowych z aluminium, tworzywa sztucznego i cienkościennych profili stalowych. Możliwość maszynowej obróbki PVC ze wzmocnieniem stalowym. Impulsowa instalacja chłodząco-smarująca. Automatyczne smarowanie prowadnic osi. Automatyczne rozpoznawanie zacisków i pozycjonowanie. 4-osiowe mobilne centrum obróbcze, połączone ze stacjonarną stacją tnącą do cięcia pod kątem 90 stopni. Maszynowa obróbka od czoła profilu wymaga głowicy kątowej. Wydajna maszyna do szybkiej obróbki profili z aluminium, tworzyw sztucznych i stali. Wygodne w obsłudze i przejrzyste oprogramowanie z grafiką 3D.

_ ULISSE-7000- 4 - osie robocze frezowanie, wiercenie i cięcia tarczą piły Ø 500
ULISSE-7000- 4 – osie robocze frezowanie, wiercenie i cięcia tarczą piły Ø 500

Wszechstronne centrum obróbcze z tarczą piły do cięcia profili z aluminium i PCV o średnicy Ø 500 mm. pod kątem stałym 90°. Czteroosiowy układ osi maszyny pozwala na obrót elektrowrzeciona w przedziale kątowym od 0° do 180°. Maszyna być skonfigurowane z -wielopozycyjnym magazynkiem narzędziowym. Magazyn narzędziowy jest wyposażony w dziesięć miejsc na głowice i narzędzia. Do obróbki profili podwójnych i obróbki czołowej dostępne są obrotowe głowice z narzędziami dające sie ustawiać w przedziale kątowym: 0° – 90° – 180° – 270°.

Optymalizacja procesów związanych z obróbką mechaniczną profili z aluminium na CNC Ares 3.0
Optymalizacja procesów związanych z obróbką mechaniczną profili z aluminium na CNC Ares 3.0

System operacyjny Windows. Chłodzone wodą wrzeciono frezu 7 kW, S1. Automatyczny układ przesuwania zacisków mocowania oraz automatyczne rozpoznawanie położenie zacisków na polu roboczym. Producent: Italmac – Obrabiarki CNC – Światowy lider w automatyzacji produkcji przemysłowej. Italmac Solution Obrabiarki CNC – Światowy lider w automatyzacji.