Laserowe cięcie blach, rur, profili i kształtowników otwartych 3D

Fiber laser włoskiej fabryki maszyn Warcom to pełna elastyczność cięcia laserowego dzięki maksymalnym przyspieszeniom 2G i 210 m/min maksymalnej prędkości posuwu.

W-Fiber - rozwiązanie Warcom do cięcia laserowego
W-Fiber – rozwiązanie Warcom do cięcia laserowego

Wycinarki laserowe W-FIBER to maszyny budowane z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności, precyzji i niezawodności działania. Cięcie laserowe arkuszy blach, rur, profili i kształtowników otwartych 3D wymagają pełnej automatyzacji w dążeniu do powtarzalności produkcji. Pełna elastyczność cięcia laserowego jest możliwa do uzyskana dzięki najwyższej prędkości szybkiego posuwu w osiach X i Y. Automatyzacja procesu cięcia laserowego znacząco wpływa na zwiększenie efektywności produkcji. Wysoka wydajność cięcia laserem staje się faktem dopiero przy maksymalnym przyspieszeniu 2G i 210 m/min maksymalnej prędkości posuwu. W-FIBER szczególnie nadaje się do cięcia różnych materiałów, w tym wysoce odblaskowych, takich jak miedź, mosiądz czy aluminium. Pełna elastyczność cięcia laserowego dzięki zdolności cięcia stali węglowej o grubości do 40 mm. laserem o żródle dużej mocy. Wtedy staje się możliwe wycinanie najtrudniejszych wzorów oraz zapewnienie sobie konkurencyjnych cen pojedynczego produktu.

Wycinarka laserowa model W-FIBER włoskiej fabryki WARCOM
Wycinarka laserowa model W-FIBER włoskiej fabryki WARCOM

Nowy procesor Warcom steruje szybkimi ruchami maszyny. To umożliwia uzyskanie ogromnej szybkości działania w trakcie cięcia laserem. Zastosowanie najnowocześniejszych wysokowydajnych rezonatorów laserowych zmniejsza koszty konserwacji. Rezonator ogranicza również do minimum zużycie energii. W połączeniu z solidną konstrukcją wycinarki Warcom ułatwia obsługę i optymalizuje wydajność laser fibera. W podsumowaniu: optymalizacja materiałowa pozwalaja zredukować do minimum straty materiału. Zintegrowany panel elektryczny oraz elegancka i kompaktowa konstrukcja pozwalają W-FIBER zachować ograniczoną powierzchnię w działach produkcyjnych zakładu. Cała gama wycinarek laserowych W-Fiber może być wyposażona w specjalny systemy blokad transportujących arkusze blach. Blokady i chwytaki służą do automatycznego załadunku i rozładunku arkuszy blach i obrobionych elementów. Wycinarka W-Fiber standardowo jest wyposażony w mechanizm wymiany palet arkuszy blach. Nowe systemy załadunku-rozładunku, posiadają magazynowe wieże, co zmaksymalizuje wykorzystanie maszyny na najmniejszej powierzchni. Magazynowe wieże umożliwiają pracę automatyczną i bezobsługową wycinarki laserowej W-Fiber. W opcji, wycinarki tego typu, mogą być wyposażone w specjlane magazyny pionowego załadunku. Oraz rozładunku obrobionych elementów na wycinarce laserowej. Blokady transportowe pozwalają na optymalizację procesu produkcyjnego i to jest klucz do automatyzacji procesu produkcji na drodze do zwiększenia wydajności i poprawy jakości produkcji. Instalacja taka umożliwia pracę całkowicie zautomatyzowaną i bezobsługową. A w konsekwecji zastosowania pełnej automatyzacji owocuje osiągnięciem powtarzalności produkcji: Wycinanie cięcie CNC w blachach Fiber laserem.