Centrum tnąco – obróbkowe CNC do aluminium Ulisse 7000

Zaawansowane technologicznie centrum tnąco – obróbcze do cięcia i frezowania profili z aluminium.

Teraz jest już możliwa automatyzacja produkcji w zakresie wszechstronnej obróbki aluminium centrum tnąco-obróbczym CNC. ULISSE z włoskiej fabryki maszyn Italmac – Industrial Solutions to idealna obrabiarka do złożonych procesów obróbczych. Automatyzacja procesów produkcyjnych realizowana jest na tej maszynie w tych sektorach przemysłowych gdzie stale weryfikują się rosnące wymagania produkcyjne. ULISSE to 4-osiowe CNC o dużym obszarze operacyjnym: pole robocze tej maszyny jest największe dostępne w tym sektorze; mocowanie jest możliwe o wymiarach 700 x 300 mm.

Centrum tnąco - obróbcze profili z aluminium Ulisse 7000 CNC
Centrum tnąco – obróbcze profili z aluminium Ulisse 7000 CNC

4 osiowe centrum tnąco – obróbcze do aluminium posiadające na wyposażeniu ostrze tarczy piły o średnicy Ø 500 mm. Maszyna może być wykonane w wersji z kabiną lub bez, oraz z pojedynczym lub podwójnym polem roboczym. Specjalne wersje tej maszyny zostały stworzone do obróbki włókna szklanego, stali i wszystkich materiałów kompozytowych, które mogą być obrabiane frezami. Narzędzia chłodzone są zemulgowanym olejem za pomocą pomp umieszczonych na wózku mobilnym, ale na życzenie może to być również agregat wodno-olejowy z pompą recyklingową – opcje na żądanie.

Centrum tnąco - obróbcze profili aluminium ULISSE-7000-4-osie CNC-FLAT
Centrum tnąco – obróbcze profili aluminium ULISSE-7000-4-osie CNC- FLAT

Centrum obróbkowe ULISSE 4.0 CNC jest niezwykle wszechstronną maszyną CNC, która może być wyposażona nawet w kabiny podciśnieniowe. Wraz z obrobionymi specjalnie prowadnicami liniowymi oraz dedykowanym zestawem komponentów maszyna może sprostać nawet najbardziej złożonym procesom obróbkowym. Idealne centrum do wydajnej obróbki profili aluminiowych dzięki dynamicznym serwo napędom. Na tej maszynie jest też możliwe wykonywania ciężkich prac na profilach ze stali, specjalistyczne prace dla sektora lotniczego lub przy określonych materiałach, które mogą być narażone na zmiany temperatury. Wszechstronna obróbka aluminium dzięki frezowaniu, wierceniu i cięciu aluminium za jednym zamocowaniem.