Centrum Tnąco – Obróbcze ALU – Ekonomiczna Obróbka Profili – Kronos CNC

Sterowane numerycznie 4 osiowe centrum tnąco – obróbcze do aluminium z tarczą piły Ø 450 mm. Centrum obróbcze KRONOS 4.0 CNC gwarantuje maszynową obróbkę profili aluminiowych i PCV. Dzięki głowicy z ostrzem tarczy piły Ø 450 mm. możliwe jest cięcie profili z ALU pod kątem 90° o dużym przekroju poprzecznym.

Nowe centrum tnąco-obróbcze CNC przeznaczone do obróbki materiałów skrawalnych frezami trzpieniowymi, wiertłami i cięte tarczą piły. Sterowane numerycznie centrum obróbkowe do obróbki z aluminium / PCV/ Inox KRONOS 4.0 CNC to zaawansowana technologicznie obrabiarka sterowana w 4 osiach. Nowoczesna obrabiarka zbudowana specjalnie dla przemysłu precyzyjnego, w którym liczy się szybka reakcja na zmieniające się potrzeby. Uniwersalny Kronos łatwo dopasowuje się do różnych wyzwań przez co, idealnie nadaje się do różnych sektorów przemysłu oraz do różnych zastosowań produkcyjnych. Kronos CNC w swoich różnych wersjach wyposażenia już zwrócił uwagę wielu użytkowników na swoją wszechstronność i elastyczność ustawień produkcyjnych.

4 osiowe centrum tnąco - obróbcze do aluminium Ø 450
Kronos CNC 4 osiowe centrum tnąco – obróbcze do aluminium z tarczą piły Ø 450 mm.

Centrum obróbkowe CNC Kronos 4.0 lub Kronos 7.0 CNC nadaje się do pracy z dowolnym rodzajem profili kształtowych z ALUminium i PCV. Maszyna znajduje swoje zastosowanie na różnych branż przemysłu dzięki zastosowaniu prostych i intuicyjnych koncepcji sterowania, zarówno w wersji długiej, jak i krótkiej. Obróbka maszynowa profili aluminiowych i PCV. Frezowanie krzywoliniowe CNC, wiercenie aluminium i tworzyw sztucznych oraz cięcie tarcza piły Ø 450 mm. pod kątem 90° prostym. Technika obróbki profili aluminiowych na na 4-osiowym centrum obróbczym sterowanym numerycznie umożliwia kątem w zakresie +/-45° co czyni Kronos idealną maszynę pod usługową obróbkę profili tłoczonych z alu stali i PCV.

Uniwersalne 4 osiowe centrum tnąco - obróbcze do aluminium z tarczą piły Ø 450 Kronos CNC
Uniwersalne 4 osiowe centrum tnąco – obróbcze do aluminium z tarczą piły Ø 450 Kronos CNC

Centrum obróbkowe do profili z ALUminium KRONOS jest wyposażony w 4 automatyczne, lub 6 zacisków blokujący obrabiany profili i elektrowrzeciono o dużej mocy. 6.6 kW i 24 000 obr./min, Takie wyposażenie pozwala łatwo sterować praca obrabiarki we wszystkich osiach obrabianych profili.

Nowe centrum tnąco-obróbcze CNC przeznaczona do obróbki profili z ALU, stali i PCV
Nowe centrum tnąco-obróbcze CNC przeznaczona do obróbki profili z ALU, stali i PCV

Gwarancja łatwego dostępu ze wszystkich stron profilu, co czyni możliwym swobodne frezowanie, wiercenie, gwintowanie i cięcia profil aluminiowych i PCV. W razie potrzeby KRONOS proponuje montaż elektrowrzeciona o mocy 9,0 kW zawsze chłodzone cieczą dla aluminium lub mocniejsze o mocy 13 kW dla obróbki maszynowej stali cienkościennej. KRONOS jest jeszcze większy od innych, ponieważ jest w stanie pomieścić maksymalny profil 230 x 350 mm. Wymiana narzędzi z 8 pozycji z dedykowaną pozycją dla głowic tarczowych, stożków gwintowanych i przekładni zębatych stożkowych. Te wszystkie głowice są sterowane przez CNC za pośrednictwem CAM ITALCAM. 3D. ten program daje szerokie możliwości, programowania geometrii pracy głowicy, wizualizacją 3D, możliwa jest nawet optymalizacja obróbki. Sterowanie maszyną zapewnia import STEP, programowanie parametryczne, import listy prac z zarządzania zewnętrznego i wiele więcej.

Centrum tnąco  obróbcze do profili z ALU, stali i PCV
Centrum tnąco – obróbcze do profili z ALU, stali i PCV

W najlepszych wersjach asortymentowych, KRONOS CNC posiada na swoim wyposażeniu, unikalne rozwiązanie w sektorze obróbki skrawaniem profili z ALU stworzone przez zespół programistów z fabryki ITALMAC. Silnik ostrza tarczy piły o mocy 3 kW pozwala ciąć i wycinać profile do różnych zastosowań i jednocześnie wprowadzać cykl cięcia do programowania w cyklu optymalizacji produkcji.

Centrum Tnąco – Obróbcze ALU – Ekonomiczna Obróbka Profili – Kronos CNC
Centrum Tnąco – Obróbcze ALU – Ekonomiczna Obróbka Profili – Kronos CNC

Najwyższa jakość obróbki!