Wielkogabarytowe poziomie centrum obróbkowe CNC do 1000 mm. wysokości.

Centrum obróbkowe wielkogabarytowe Centrum obróbcze CNC 1000 mm
Centrum obróbkowe wielkogabarytowe – Centrum obróbcze CNC 1000 mm.

Centrum obróbkowe CONQUEST 715 CNC włoskiej fabryki maszyn sterowanych numerycznie Cosmec to jest wielofunkcyjna 5-osiowa frezarka CNC. Słowem jest to solidne rozwiązanie techniczne do sprostania najtrudniejszym potrzebom technologicznym. Ta, maszyna sprosta najwyższym oczekiwaniom jakościowym. Jest przeznaczona do kompleksowej obróbki w 5 osiach wielkogabarytowych elementów z drewna, kompozytów i tworzyw sztucznych. Obróbka w 5 osiach elementów nawet do 1000 mm. wysokości w osi Z. Obróbka mechaniczna na maszynie wielkogabarytowej 5-osiowej frezarki marki Cosmec Technology z Włoch pozwala sprostać najwyższym wymaganiom technicznej obróbki. skrawaniem W tej maszynie innowacyjna technologia w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem CAD/CAM pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać skomplikowane detale o najwyższym stopniu dokładności.

Centrum obróbkowe CNC Cosmec do elementów wielkogabarytowych. Obróbka CNC dużych powierzchni.
Centrum obróbkowe CNC Cosmec do elementów wielkogabarytowych. Obróbka CNC dużych powierzchni.

Precyzyjna maszyna CNC posiada przesuwny portal nośny z podwójnym napędem. Frezarka portalowa Conquest 715 jest wyposażona w serwonapędy z przekładniami zębatkowymi po obu stronach maszyny. Ruchomy portal porusza się wzdłuż stołu roboczego, który obsługuje zainstalowany na nim blat roboczy o wymiarach 4.220 x 2.200 mm. Na nim znajdują się 4 x obszary robocze. Izolowane 4 x strefy próżni pod mocowanie obrabianych elementów. Opcjonalnie, na żądanie istnieje możliwość wydłużenia pola roboczego maszyny Conquest 715 aż do długości roboczej: 16.000 mm. Konstrukcja maszyny umożliwia przejście obrabianego elementu o wysokości 1000 mm. przy Z = 1380 mm wysokości. 5-osiowa frezarka CNC Conquest 715 zapewnia wykonanie najbardziej skomplikowanych modeli z litego aluminium, drewna, sklejki i styroduru.

Frezarka 5 osiowa do obróbki wielkobaratyowej
Centrum Obróbkowe CNC Conquest 715 firmy Cosmec do obróbki złożonych elementów wielkogabarytowych


Szybka obróbka frezowania krzywolinowego odbywa się dzięki zastosowaniu dużych posuwów i dużej prędkości obrotowych narzędzia. Program do operacji wykańczających obróbek zawsze generuje ścieżki narzędzia idealnie dopasowany do krzywizn powierzchni elementu obrabianego, co ma ogromny wpływ na ostateczną jakość wyrobu. Szt. 3 x boczne odbojniki referencyjne na krawędzi blatu roboczego (1 z lewej + 2 z przodu) pozwalają idealnie pozycjonować na blacie obrabiany element. Obszar roboczy frezarki 4220 x 2220 mm. opcjonalnie nawet do 16.000 mm. Prędkość robocza 85 m/min. sprawia, że jest to idealna maszyna CNC do maszynowej obróbki form i modeli.

Frezarka wielkogabarytowa Cosmec CNC
CNC wielkogabarytowe 5-osiowe marki Cosmec – Precyzyjna obróbka wielkogabarytowa kompozytów.


Wielofunkcyjna 5-osiowa frezarka CNC znakomicie nadaje się do produkcji jachtów, łodzi żaglowych i motorowych, frezowania 5D modeli 3D, produkcji wszelakich form wtryskowych i odlewniczych. Zabezpieczenia pola roboczego maszyny poprzez kabinę z 4 stron maszyny z ręcznym otwieraniem drzwi. Blat roboczy maszyny jest wyposażony w tzw. kanapkę bakelitową o wymiarach 4.200 x 2.200 mm. To, umożliwia utrzymanie podciśnienia oraz samego mocowania obrabianego elementu, nawet w przypadku nagłego braku zasilania pomp próżniowych. Podciśnieniowe ssawki i zaciski pozwalają na pewne zamocowanie detalu do obróbki CNC. Opcjonalnie są proponowane innowacyjne systemy mocowania obrabianych przedmiotów. Fabryka maszyny w przypadku tego modelu maszyny szt.2 pompy próżniowe 2 x 250 m3/h. Frezowanie wielkogabarytowe jest realizowane poprzez 5-osiowe elektrowrzeciono HSK f63 o mocy 12 Kw chłodzone cieczą. Ponadto dostarczane jest specjalistyczne urządzenie 1 x jednostka chłodząca elektrowrzeciono cieczą. Dla kontrolowania towarzyszącym obróbce pyłom i kurzom montowana jest na maszynie 1 x osłona ssąca – kaptur sterowany numerycznie CN.
Magazyn automatycznej wymiany narzędzi umożliwia szybką wymianę narzędzia CNC. Na wyposażeniu tej maszyny szr. 1 x zmieniacz narzędzi do stojaka na 12 pozycji. Frezarka CNC Cosmec do precyzyjnej Obróbki Tworzyw Sztucznych, Kompozytów.

5 - osiowa frezarka CNC Cosmec
5 – osiowa frezarka CNC Cosmec

Automatyczne smarowanie umożliwia idealną pracę na: 5-Osiowym Centrum Obróbczym CNC do Form i Modeli Przestrzennych. Na wyposażeniu centrum obróbkowego Conquest 715 Cosmec szt. 1 x automatyczne ustawienie długości narzędzia. Sterowanie maszyną odbywa się dzięki profesjonalnemu PC + CN OSAI OPEN M. Fabryczny teleserwis pozwala na błyskawiczną reakcję w przypadku jakichkolwiek awarii. W pamięci maszyny 1 x oprogramowanie Cad/Cam Aspan PRO; Szt. 1 x Klimatyzacja w szafie elektrycznej zasilania i sterowania maszyny. Dla wygodnego sterowania praca maszyny szt. 1 x pilot zdalnego sterowania z ręki. Przy każdorazowej instalacji jest przeprowadzane szkolenie użytkowania maszyny w produkcji. Naszym priorytetem jest konkurencyjność cenowa dostarczanych maszyn, krótki termin realizacji dostaw oraz najwyższa jakość oferowanych usług i wyrobów.