NASZE MASZYNY

Profesjonalne maszyny prosto z Włoch. Bezpośrednie dostawy maszyn – urządzeń- narzędzi do obróbki aluminium – PCV – kompozytów – Alucobond – włókno-cement – tworzywa sztuczne – drewno.

Zaciskarki do naroży okna drzwi. Prasy do obróbki krawędzi płyt elewacyjnych typu Alucobond. Automaty tnące do cięcia profili Alu z elektronicznym pozycjonowaniem elementów ciętych. Dobieramy właściwą technologię do wymaganej obróbki danego materiału: piły, frezarki, prasy, plotery CNC, centra obróbcze sterowanie numerycznie.

OFERUJEMY SZEROKĄ GAMĘ MASZYN I URZĄDZEŃ DO ALU-PCV-ALUCOBOND

Piły jednogłowicowe do cięcia pod kątem profili z aluminium-PCV-kompozyty. Dwugłowicowe piły tarczowe do cięcia pod różnym kątem aluminium PCV w trybie automatycznym i numerycznym. Frezarko kopiarki i szprosarki do obróbki profili okienno-drzwiowych i systemów fasad z alu. Centra tnąco-obróbcze do elementów montażowych systemów z fotowoltaiki. Centra obróbcze 3,4,5-osiowe do produkcji elementów wykonanych z aluminium tworzyw sztucznych kompozytów. Pionowe piły panelowe do cięcia i rozkroju płyt kompozytowych włókno -cement. Maszyny do obróbki płyt elewacyjnych typu Alucobond. Narzędzia wyposażenia maszyn i urządzeń. Serwis maszyn.

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

5-osiowe Centra Obróbkowe Nesting – Fabryka Obrabiarek Cosmec Technology

Conquest 714 CNC Cosmec
Centrum obróbkowe do płyt z drewna i kompozytów z tworzyw sztucznych model Conquest 715 CNC Cosmec

Kolejna maszyna zbudowana przez Cosmec do specjalnego zastosowania: Obróbka elementów konstrukcyjnych mebli tapicerowanych, małych i dużych elementów o skomplikowanym kształcie. Obróbka. Włoski producent sof, tapczanów i wersalek chciał wyciąć 4 panele razem z metodą optymalizacji cięcia i rozkroju typu NESTING, aby wykładniczo zwiększyć produkcję. W ramach przygotowanych rozwiązań zostało zaproponowane centrum obróbcze CONQUEST 715 CNC wyposażone w: szt. 1 x głowica frezująca + pływający pierścień dociskowy + 1 x automatyczna głowica NAILINGOWA, która służy do wbijania gwoździ w 4 panele, umieszczone jeden na drugim tak, aby „zablokować” płyty panelowe razem, a następnie poddać rozkrojowi zgodnie z zapisanymi wzorami, szablonami cięcia, unikając w ten sposób przemieszczania elementów powstałych podczas cięcia i frezowania na centrum obróbkowym.

Conquest 715 CNC Linea Nesting
Conquest 715 CNC Linea Nesting automatyczny system podawania płyty

Cosmec Technology | Maszyny do obróbki drewna – materiałów z tworzy sztucznych oraz z różnorakich kompozytów.
PRODUKCJA: Panele o wymiarach 2800 x 2100 mm i grubości 18 mm o łącznej grubości 72 mm. Zestaw programów do cięcia sof, tapczanów i wersalek i ogólnie wszystkich materiałów tapicerskich. Centrum obróbcze CONQUEST 715 z frezarką / elektrowrzeciono, z automatyczną wymianą narzędzi, automatyczny Pływający Pierścień Dociskowy, GWOŹDZIARKA automatyczna, blat wielowarstwowy 3200 mm. x 2200 mm. do blokowania obrabianego materiału, PIERŚCIEŃ CIŚNIENIOWY sterowany numerycznie NC, do utrzymywania małych elementów w zablokowanej pozycji i dociskania paneli podczas cięcia, aby uniknąć przemieszczenie i nieprawidłowego cięcia i rozkroju obrabianych elementów.

GWOŹDZIARKA AUTOMATYCZNA jest instalowana w portalowym centrum obróbkowym Cosmec z niezależną osią Z, całkowicie kontrolowaną i sterowaną numerycznie NC, która również reguluje ciśnienie powietrza wstrzeliwującego gwoździe w zależności od grubości obrabianych paneli. AUTOMATYCZNY PŁYWAJĄCY PIERŚCIEŃ CIŚNIENIOWY jest zarządzany, sterowany i kontrolowany przez NC, jest całkowicie automatyczny. PIERŚCIEŃ TEFLONOWY, który styka się z obrabianymi panelami, zapewnia odpowiednio dobrany, doskonały, stały nacisk na obrabiany panel. Teflon to materiał, który staje się bardziej plastyczny i „miękki”, gdy jest poddawany silnemu naciskowi, wszystko po to, aby uniknąć zarysowania powierzchni obrabianego panelu i jest w stanie zagwarantować stały nacisk, który zapobiega jakimkolwiek ruchom lub przemieszczaniu się małych kawałków podczas obróbki. AUTOMATYCZNA GRUPA GWOŹDZIOWA – AUTOMATYCZNY PŁYWAJĄCY PIERŚCIEŃ DOCISKOWY.

Oprzyrządowanie obrabiarek CNC. Ponadto na wyposażeniu maszyny: Głowica wiertarska wielowrzecionowa CNC do wiercenia otworów w drewnie. Głowica CNC do Wiercenia, Nawiercania Mebli, Otworów pod zamek i okucia. Uniwersalna głowica do wierceń pod system zawiasów. Wielowrzeciona głowica obróbcza do centrów obróbczych CNC z automatyczną wymianą narzędzia do obróbki drewna, tworzyw sztucznych, aluminium. Optymalizacja zatrudnienia oraz zminimalizowanie kosztów produkcji dzięki automatyzacji procesu rozkroju, cięcia, wiercenia, frezowania elementów meblowych. Do automatycznego załadunku płyty na pole robocze plotera, centrum obróbczego CNC służy automatyczny system podawania płyty. Automatyczne pozycjonowanie płyty na polu roboczym obrabiarki poprzez pneumatyczne bazy mechaniczne, które precyzyjnie i w powtarzalny sposób umożliwiają „zbazować” pełen format płyty, jak i mniejsze formaty. Na przyspieszenie procesu produkcji wpływa stół odbiorczy na gotowe elementy.

Opcjonalnie dostępne są: agregaty kątowe,
agregaty wiercące,
agregaty tnące piłą,
głowice tnące oscylacyjne,
bigownik,
głowice tłoczące.

Fabryka maszyn Cosmec Technology projektujemy i wykonuje systemy załadunku i rozładunku z wykorzystaniem robotów. Dla potrzeb standaryzacji procesu obróbczego Cosmec montuje automatyczne systemy załadunku i rozładunku obrabianych elementów w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami. Montowane są manipulatory załadowczo-rozładowcze ze specjalizowanymi chwytakami na podciśnienie.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.